Výhody a vedlejší účinky L-argininu

Výhody a vedlejší účinky L-argininu

L-arginin je jednou z mnoha aminokyselin, které tělo musí správně fungovat. Břídit to jako doplněk může být přínosem pro srdce a svaly, ale může to způsobit gastrointestinální vedlejší účinky. Tělo používá bílkoviny k budování svalu a přestavby tkáně. Převádí tuto aminokyselinu na chemický oxid dusnatý, což pomáhá otevření krevních cév. s Covid-19 vyžadující hospitalizaci.

Pokračujte ve čtení a dozvíte se více o potenciálních terapeutických výhodách L-argininu a výzkumu za nimi.

Co je L-arginin?

l-arginin je aminokyselina, která pomáhá tělu vytvářet protein.

také uvolňuje oxid dusnatý do krve. Oxid dusnatý působí tak, aby rozšířil krevní cévy v krevním řečišti, což může podle přezkumu 2016 pomoci určitým oběhovým podmínkám.

látka také stimuluje uvolňování inzulínu do těla.

Tělo osoby přirozeně produkuje L-arginin za typických okolností. Lidé také dostávají další L-arginin jako součást své pravidelné stravy. nezbytné zdroje. Zdroje na https://recenzeproduktu.top/ bázi rostlin mohou zahrnovat dýňová semena, sójové boby, čočka a cizrna. To platí často pro starší dospělé nebo lidi s určitým zdravotním stavem.

V těchto případech je lékaři mohou předepsat umělý L-arginin ve formě perorálních léků, injekcí nebo krémů. Několik potenciálních zdravotních stavů může těžit ze zvýšeného příjmu L-argininu.

Někteří lidé berou L-arginin jako doplněk. Stejně jako u jakéhokoli doplňku by však měla osoba používat ji opatrně. Je také důležité pochopit, jak může doplněk interagovat s tělem a dalšími léky, než jej přijme. Oxid dusnatý a pomáhá tělu vytvářet bílkoviny. Snižování bolesti na hrudi

 • Pomáháme budovat svaly
 • Oprava ran
 • Zlepšení mužské plodnosti
 • Přestože existuje mnoho nároků o Výhody L-argininu, ne všechny z nich mají podporu z vědeckých studií. Hormonální rezervní test: Zdravotničtí odborníci používají L-arginin v testech ke stimulaci hypofýzy. Tyto testy mohou pomoci určit, zda děti produkují dostatečnou úroveň růstového hormonu.

 • Snížení vysokého krevního tlaku: Metaanalýza 2021 naznačuje, že L-arginin může pomoci snížit vysoký krevní tlak. , který produkuje močovinu, součást moči. Tělo to může použít k opravě určitých dědičných poruch.
 • Léčba erektilní dysfunkce: Nízké hladiny L-argininu mohou mít vazby na erektilní dysfunkci (ED). Vědci ve studii z roku 2017 předpokládali, že to může být částečně způsobeno zúžením krevních cév. Lidé často používají doplnění L-argininu, někdy s jinými ošetřeními, jako je sildenafil (viagra), k léčbě ed. Podle studie z roku 2017 vážná onemocnění u předčasně narozených dětí. Studie z roku 2018 zjistila, že užívání L-argininu může snížit riziko nebo zpoždění nástupu diabetu 2. typu.
 • Léčba periferního arteriálního onemocnění: Kvůli účinkům L-argininu při rozšiřování krevních cév může pomoci těm s periferním arteriálním onemocněním. Komplikace, včetně preeklampsie, gestační hypertenze nebo vysokého krevního tlaku.
 • Zlepšení atletického výkonu: Výsledky studie 2020 naznačují, že doplňky L-argininu mohou mít pozitivní účinek na aerobní a anaerobní cvičení.
 • navíc L- Arginin by mohl pomoci s mnoha dalšími zdravotními problémy. K vyhodnocení jeho potenciálu pro provedení následujícího však je však nutný další výzkum:

  • Heal Rounds rychlejší
  • Zmírnit úzkost
  • Zlepšit dýchání u lidí s nemocemi Ovlivňující respirační systém

  Existuje několik dalších oblastí, které vědci mají zájem prozkoumat L-arginin a jeho účinky na lidské tělo. Každý, kdo má zájem o přijímání L-argininu, musí před jeho použitím mluvit se svým lékařem o potenciálních výhodách a rizicích. Správa potravin a léčiv (FDA) nereguluje doplňky stravy jako léky, takže mohou někdy obsahovat více či méně dávkování podle štítku nebo láhve.

  vedlejší účinky L-argininu

  l-arginin má některé potenciální vedlejší účinky, které je třeba zvážit při jeho užívání jako doplněk. Některé z běžnějších a benigních vedlejších účinků mohou zahrnovat:

  • Nevolnost
  • Bloting
  • Bolest břicha

  L-arginin však může vést k některým vážným komplikacím.

  Mohou zahrnovat:

  • Snížený krevní tlak
  • Zvýšené riziko úmrtí po infarktu
  • ) a léky na krevní tlak
  • Potenciální poškození ledvin při dlouhodobém doplňování
  • Potenciál stimulovat růst nádoru

  Přestože existují rizika, která korelují s Použití L-argininu, většina výzkumu naznačuje, že je bezpečná pro většinu lidí v malých dávkách. FDA však nesleduje bezpečnost nebo účinnost doplňků, takže je důležité zvolit renomovanou značku, která provádí testování třetích stran. Léky, rizika mohou převažovat nad potenciálními přínosy. Proto by měla osoba konzultovat lékaře nebo dietologa před vezmením L-argininu.

  Bezpečný denní příjem zdravotní podmínky a důvod doplňování.

  Studie z roku 2018 se 142 účastníky určila, že dávka až 30 gramů (g) denně L-argininu je u většiny dospělých bezpečná. Účastníci studie tolerovali 15–30 g doplňku bez nepříznivých účinků. Lidé, kteří užívají jiné léky nebo mají zdravotní stavy, by se měli před tím, než ji vzali do doplňkové formy, poradit se s lékařem. Prostřednictvím stravy je, že je obtížné získat příliš mnoho. Proto se člověk může obecně vyhnout některým vedlejším účinkům konzumace nadměrného množství L-argininu. Proto by jednotlivci měli diskutovat o svých možnostech s lékařem před změnou stravy.

  Nejvhodnější přírodní zdroje pro L-arginin zahrnují potraviny s vysokým obsahem bílkovin. Pro některé lidi mohou živočišné bílkoviny, jako je červené maso, kuře a krůtí prsa, vepřová benka a mléčné výrobky, sloužit jako jejich primární zdroj L-argininu.

  pro lidi, kteří nejí maso. Proteiny na bázi rostlin, které obsahují L-arginin, patří čočka, cizrna, arašídy, dýňová semena a sójové boby. Potraviny bohaté na bílkoviny. /

  L-arginin je aminokyselina, kterou tělo musí správně fungovat. Osoba ji může získat prostřednictvím stravy konzumací živočišných bílkovin a některých rostlinných proteinů. Jednotlivci mohou také brát L-arginin jako doplněk.

  Avšak vedlejší účinky těchto doplňků mohou zahrnovat gastrointestinální problémy a interakce s léky. Proto je nejlepší mluvit s lékařem, než je vezmete. Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Více o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, můžete se dozvědět čtením naší redakční politiky

  • Pervin, M., et al. (2021). L-arginin má vynikající účinky proti stresu na stresově vyvolanou zkrácenou životnost, kognitivní pokles a depresi.https: //www.ncbi.nlm.nih.gov/pmcc

  Contents