Nakonec se určitě chcete těmto potravinám co nejlépe vyhnout.

Nakonec se určitě chcete těmto potravinám co nejlépe vyhnout.

V tomto krátkém článku se podíváme na několik klíčových věcí, které můžete dnes začít dělat, abyste se jednou provždy zbavili tuku v dolní části břicha.

Co je spodní břišní tuk a odkud pochází?

Tuk v dolní části břicha je obvykle způsoben sedavým životním stylem a dietami sestávajícími ze zpracovaných potravin s nedostatkem živin a jde ruku v ruce s nárůstem obezity a nemocí souvisejících s obezitou, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby a cukrovka. Je to obrovský problém v dnešní době a existují dvě základní věci, které je třeba zavést, abychom jej odstranili: dieta a cvičení.

Pokud jde o odstranění tuku v dolní části břicha, jsou změny ve stravě relativně jednoduché. Snažte se do svého jídelníčku zařadit přirozenější potraviny, jako je ovoce, zelenina a celozrnné výrobky. Nahraďte veškerý zpracovaný odpad ve vaší stravě zdravou zeleninou a čistými zdroji bílkovin, jako je quinoa, fazole, brokolice, ryby a kuřecí maso. Můžete také vyměnit jedno jídlo denně za koktejl nahrazující jídlo, ale vyhněte se produktům s vysokým obsahem kalorií a umělým sladidlům, jako je sukralóza a aspartam. Pokud potřebujete konkrétní doporučení, tato Shakeologická recenze vás doplní o jednu z zdravějších alternativ jídla.

Náročnějším aspektem ztráty spodního břišního tuku je však pro mnoho lidí cvičení. Kromě skutečnosti, že dodržování denního cvičebního režimu může být ze své podstaty obtížné, typy cvičení, které budete provozovat, také určují, jak rychle skutečně ztratíte břišní tuk. Kardiovaskulární cvičení by měla být vždy začleněna do jakéhokoli cvičebního režimu, protože jsou účinná pro snížení celkové hladiny tělesného tuku. Ke svému tréninku byste však také měli přidat následující, abyste dále urychlili ztrátu tuku na břiše:

1. Držení břicha

To konkrétně cvičí spodní část břišních svalů. Začněte tím, že se posadíte na židli a rukama se budete držet za okraje, abyste byli stabilní. Stáhněte si břišní svaly, když zvednete nohy asi čtyři palce od země. Vydržte v této poloze pět plných nádechů a uvolněte. Asi po dvou sekundách cvik opakujte. Celou minutu provádějte držení břicha, abyste procvičili spodní část břicha.

2. Náklony břicha

Jedná se o velmi jednoduché cvičení určené k rozvoji vašeho spodního jádra. Při tomto cvičení pravidelně dýchejte. Lehněte si na podlahu nebo na podložku na cvičení s mírně pokrčenými chodidly. Postupně zvedněte hýždě ze země a zvedněte je směrem ke stropu pomocí spodních svalů jádra. Vydržte deset sekund, než se vrátíte do původní polohy. Před provedením dalších deseti opakování si znovu pár minut odpočiňte.

3. Kruhový trénink

Když provádíte kruhový trénink, v podstatě kombinujete kardiovaskulární cvičení a cvičení na budování síly v jednom rychlém tréninku, abyste dosáhli nejlepších výsledků. Chcete-li vytvořit svůj vlastní program, vyberte si nějakou rychlou, pozitivní hudbu, která vás udrží motivací. Poté se rozhodněte pro typ kardio cvičení a cvičení s vlastní váhou, které byste chtěli dělat. Na výběr jsou sprinty a švihadlo pro karty a kliky a držení na břiše pro silový trénink. Začněte s břišními cviky na několik minut a poté přejděte na vysoké dávky kardio cvičení. Pokračujte v rotacích asi 20 minut, abyste dosáhli nejlepších výsledků.

[box]Doufáme, že vám tento krátký článek poskytl nějaké účinné strategie, jak se jednou provždy zbavit tvrdohlavého tuku v dolní části břicha. Pokud jste typ jednotlivce, který by preferoval strukturovanější cvičební program, Beachbody nabízí několik skvělých možností.

Podívejte se na tuto recenzi P90X a dozvíte se více o jejich nejoblíbenějším cvičebním systému.

Základem nízkoglykemické diety je nejlepší přítel dietáře, glykemický index. Glykemický index neboli glykemický index

(a dokonce rychle ztratit tuk!)

1. Třes se “

Jednociferné sněhové bouře pravděpodobně nejsou vaším oblíbeným počasím, ale vědomí, že spalujete tuky, je může udělat o něco snesitelnějšími. Když se třesete, vaše svaly se mimovolně sevřou, aby vytvořily teplo. Výsledkem je, že spálíte až čtyřikrát více kalorií než vaši přátelé, kteří unikají v chladném počasí, ležící na větrné pláži v Honolulu. Třením rukou o sebe a posunem nohou, abyste zůstali v teple, zvýšíte spalování kalorií o další stupeň.

2. Spěte déle “

Vypněte televizi, přestaňte plýtvat hodinami na Facebooku a použijte tmavší zimní hodiny, abyste získali více zzz. Studie v Annals of Internal Medicine porovnávala dvě skupiny zdravých účastníků s nadváhou na dietě s omezeným příjmem kalorií, kteří spali buď 8,5 nebo 5,5 hodiny každou noc po dobu dvou týdnů. Jaký rozdíl přinesly tyto tři hodiny: 8,5hodinová skupina spálila každou noc o 400 kalorií více, zhubla více tuku, zachovala si více svalů a probudila se méně hladoví než 5,5hodinová skupina.

3. Zahřejte se polévkou “

Udělejte z polévky základ v chladném počasí a vyhněte se zimnímu přibírání na váze. Studie v Obesity Research ukázala, že lidé, kteří snědli dvě porce méně kalorické polévky, zhubli o 50 % více než lidé, kteří jedli stejné množství kalorií ve více kalorických svačinách. Polévka usnadňuje smíchání bílkovin, zeleniny a vláknitých škrobů, jako je čočka a fazole, do kuřecího nebo zeleninového vývaru. Horká tekutá jídla, jako je polévka, vás také nutí zpomalit, takže budete jíst méně a rychleji se zasytí.

4. Horký zelený čaj “

Vynechejte cukrem nabité Starbucks latte pro uklidňující šálek přirozeně sladkého horkého zeleného čaje. Zelený čaj potlačí vaši chuť k jídlu, takže budete méně v pokušení objednat si skořicový koláč se 480 kaloriemi. Popíjení zeleného čaje během dne také vytváří tělesné teplo, takže zůstanete v teple a spálíte více tuku. Studium fyziologie Chování například dospělo k závěru, že zelený čaj pomáhá zlepšit výdej energie a oxidaci tuků.

5. Zkuste nový sport “

Běh není v plískanicích a větru možnost removio komponenty, vaše posilovna je plná hibernačních strojů a temné hodiny vás inspirují raději se schovat pod peřinu, než se hýbat. Nedívejte se na chladné počasí jako na omezení, ale na příležitost objevit nový, vzrušující sport, který vám pomůže vstát z pohovky, do rýhy a zahnat zimní blaha. Vnitřní lezení po skalách (nárazový trénink do extrému), lekce zumby nebo lyžování na sněhu – to vše představuje zábavné a náročné cvičení s rychlým úbytkem tuku v chladném počasí.

Autor:  JJ Virgin:

Zdroje:

http://www.thatsfit.com/2010/06/15/fit-or-fiction-does-exercising-in-hot-weather-burn-more-calorie/ Auvichayapat P, et al. Účinnost zeleného čaje na redukci hmotnosti u obézních Thajců: Randomizovaná, kontrolovaná studie. Physiol Behav. 27. února 2008;93(3):486-91. Nedeltcheva AV, et al. Nedostatečný spánek podkopává dietní úsilí o snížení adipozity. Annals of Internal Medicine 5. října 2010. Vol. 153, č.p. 7. 435-441. Rolls BJ a kol. Poskytování potravin lišících se energetickou hustotou ovlivňuje dlouhodobé hubnutí. Obes Res. červen 2005;13(6):1052-60.

(a dokonce rychle ztratit tuk!) 1. Shiver “ Jednociferné sněhové bouře pravděpodobně nejsou vaše oblíbené počasí, ale víte, že spalujete tuk

Zůstat fit může být v dnešním rychlém světě těžkopádné. Obvykle se dříve nebo později ocitnete na cestách a opustíte svůj jídelníček. Může se to stát více, než byste chtěli, ale existuje několik věcí, které můžete udělat, abyste před jídlem, co máte před sebou, udělali malá opatrnost.

Nejprve je důležité vědět, že musíte jíst. Snažte se nevynechávat jídla, protože nechcete do svého systému zařadit špatné věci. Měli byste se snažit dodržovat pravidelné stravovací návyky. To je to, co udržuje váš metabolismus na tempu a dává vám sílu zvládnout svůj den.

Další věc, kterou budete chtít zvážit, je kontrola porcí. Pokud jídlo, které jíte, může být trochu mimo vaši dietu, ujistěte se, že to není největší jídlo vašeho dne. Nakonec se určitě chcete těmto potravinám co nejlépe vyhnout.

#10 Nepřirozené ovocné nápoje

I když se může zdát, že ovocné nápoje mají mnoho zdravotních výhod, obvykle ovocné nápoje obsahují pouze asi 3 % ovocné šťávy. To v podstatě znamená, že dáváte cukr-vodu, vysoký obsah sacharidů a velmi nezdravé. Snažte se vyhýbat fit džusům, pokud to nejsou 100% džusy s omezeným množstvím konzervantů.

#9 Pečivo

Koblihy, koláče nebo v podstatě jakékoli cukrové koule těsta jsou pro vás naprosto příšerné. Možná jednou k narozeninám, ale pokud nemáte metabolismus 12letého dítěte, držte se dál od sladkostí.

#8 Zmrzlina

Zmrzlina je ultra pasterizované cukrové mléko a super chutné. Je to tam nahoře s pečivem. Prosím, neberte si kornout zmrzliny. Dokonce i „nízkotučná“ zmrzlina je špatná. Je vyroben z upraveného sójového mléka, které zvyšuje glykemický index.

#7 Bílý chléb

Bílý chléb se stane, když ze svého sendviče odstraníte všechny vitamíny a minerály. Zůstane vám hrstka sacharidů a nic jiného. Až si příště ke sendviči dejte kousek lahůdkového chleba, nebudete litovat chuti ani nutriční hodnoty.

#6 Pizza

S pizzou je domácí pizza vždy lepší. Snažte se nekupovat komerční pizzu. Komerční pizza je v podstatě bílý chléb pokrytý máslem a podprůměrnými přísadami. To vám zanechá smaženou chuť a okrajovou nutriční hodnotu.

#5 Soda Pop

Nebo jak tomu rád říkám, kyselá ovocná šťáva. Soda je pro vás možná nejhorší nápoj. Neposkytuje žádnou nutriční hodnotu, zanechává vám zašpiněné zuby a má dostatek kofeinu a cukru, aby vás dráždil. Raději si dejte šálek kávy.

#4 Hamburgery

Teď jen pro upřesnění, ne každý hamburger je extrémně nezdravý. Nicméně ty s bílým chlebem, slaninou navíc, čtvrt kila masa a grilované na kile másla vám opravdu poškodí zdraví. Obvykle tyto hamburgery pocházejí z restaurací rychlého občerstvení. Jeden z těchto infarktů můžete také najít v libovolném počtu řetězcových restaurací.

#3 Cereálie

To nezahrnuje žádné obiloviny. Cereálie, o kterých zde mluvím, jsou zpracované snídaňové potraviny vyrobené z vysoce rafinovaného cukru. To zahrnuje, ale není omezeno na Lucky Charms, Captain Crunch, Cocoa Puffs, a mnoho mnoha dalších. Začněte svůj den volnem správně, pokud se chcete mít dobře.

#2 Čipy

Svačiny, zejména chipsy, jsou opravdu špatné. Za prvé nemají žádnou nutriční hodnotu, nebo jen velmi malou. Jsou to v podstatě jen výplňové svačiny, které mají vysoký obsah sacharidů, a pokud je nebudete cvičit, změní se na tuk.

#1 Hranolky

Hranolky a brambory obecně jsou hlavním důvodem přibírání na váze. Jsou navrženy tak, aby vás naplnily a dodaly energii na celý den. Hranolky jsou však smažené, nabité sacharidy a určitě vám přidají nějakou váhu, pokud s tím nic neuděláte.

Výběr správných potravin může být v dnešním světě boj. První věc, kterou budete chtít udělat, je ujistit se, že máte trochu znalostí. Snažte se dbát na to, abyste jedli pravidelně a udrželi tak váš metabolismus na správné cestě.

[box]Zdravá strava má mnohem více výhod, než si možná myslíte. Zdravá strava je spojena s léčbou deprese, léčbou akné a pomáhá vaší důvěře. Ujistěte se, že se držte dál od výše uvedených potravin, i když jste na cestách, a za pár dní zaznamenáte zlepšení v tom, jak se cítíte.

Podpis autora:  

Tento článek napsal Jet Russell, který bloguje pro www.inetzeal.net – což je společnost zabývající se internetovým marketingem, která poskytuje mnoho různých služeb SEO. Ve volném čase rád hraje basketbal, chodí do posilovny a píše články o tom, jak zůstat zdravý.

Všechno to zní tak sexy. Půvabně vypadající modelky v časopisech a v televizi blouzňují o tom, jak jim nejnovější a nejlepší fitness plán pomohl snížit tělesný tuk o 10–20 % a jak může udělat totéž pro vás. Tyto druhy tvrzení zní působivě, ale vyprávějí jen část příběhu. S mnoha dietami a cvičebními plány je možné, že ztrácíte mnoho svalové hmoty a zároveň ztrácíte tuk, a to není dobré pro vaši kondici ani metabolismus.

A je toho víc… Buď zaplatíte spoustu peněz za nespolehlivé domácí vybavení, nebo zaplatíte ještě více za opravdu nepohodlný laboratorní test, který navíc přináší nedokonalé výsledky. Jak často budete opravdu procházet tímto obrovským problémem, abyste získali čtení, u kterého si ani nemůžete být jisti, že se na něj můžete spolehnout?

Sečtěte to všechno a je fér říci, když přijde řeč na procento tělesného tuku, koho to zajímá?

To ale neznamená, že byste se neměli starat o pokrok ve svém hubnutí a fitness plánu. Musíte jen najít lepší způsob, jak to měřit.

RELATIVNÍ ÚROVEŇ FITNESS

Mnohem lepší čtení, které budete chtít zjistit, je VAŠE RELATIVNÍ ÚROVEŇ FITNESS.

Relative Fitness je velmi jednoduché. Odpovídá na otázky, které lidi opravdu zajímají:

Jste štíhlejší (relativně méně tlustí)? Jste stejně silní nebo dokonce silnější než dříve (Relativně silnější)?

Pokud jsou odpovědi na tyto otázky ano, pak uvidíte výsledky a dosáhnete svých cílů v oblasti hubnutí a fitness, a o to nám jde!

Kromě toho, že jde o mnohem smysluplnější měřítko, je snadnost měření vaší relativní kondice opravdu důležitá pro udržitelnost vašeho fitness plánu. Malé věci, jako je levné (jako ZDARMA), pohodlné (jako to můžete udělat DOMA) a snadné (zahrnuje 2 jednoduché kroky) měřit, zvyšují pravděpodobnost, že to budete měřit často, což zvyšuje vaše šance na úspěch při dosahování vašich cílů v oblasti hubnutí a kondice.

2 KROKY K MĚŘENÍ RELATIVNÍ VLASTNOSTI

KROK 1 ZJISTĚTE SVOU RELATIVNÍ ZTRÁTU TUKU

Abyste mohli zjistit, zda jste ztratili tuk, budete potřebovat způsob, jak to změřit. Váha může jistě poskytnout užitečné informace, ale pouhá znalost vaší váhy vám neřekne, jak vypadáte, což je důvod, proč většina lidí má na prvním místě fitness plány.

Nejjednodušším a nejsmysluplnějším nástrojem pro většinu lidí je konkrétní oblečení. Přiléhavá košile a kalhoty vám mohou říct mnohem více o tom, jak postupujete ve svém plánu, než jakákoli sada tlustých třmenů.

Jakmile jste si vytvořili svůj fitness outfit? prostě to musíte pravidelně zkoušet a uvidíte, jak to sedí. Pokud chcete být přesnější, můžete si změřit, jak volné máte oblečení v oblastech, kde se ukládá velké množství tuku (žaludek, vnitřní strana stehen), ale opravdu to není nutné. Až ztratíte dostatek tuku, poznáte ten rozdíl.

KROK 2 URČTE SVŮJ PŘÍBUZNÝ SVAL (SÍLU)

Testy síly pro každou z hlavních svalových skupin

Vytvořte si sadu cvičebních výzev, které můžete měřit, abyste určili svou sílu pro každou hlavní svalovou skupinu. Navrhnete test, který stanoví vaši aktuální úroveň síly pro každou svalovou skupinu. Svůj test byste měli navrhnout s odborníkem na fitness, kterému důvěřujete, ale dobrým výchozím bodem může být provedení 2 sérií každého cviku s 30 sekundovou přestávkou mezi každou sérií. Mezi každým cvičením odpočívejte alespoň 3 minuty. To nejen otestuje vaši sílu, ale poskytne vám měřítko silové vytrvalosti, což je také velmi důležité.

Zde je úvodní seznam cviků, ale můžete najít nekonečné množství cviků, které se vám líbí a které vytvoří vaši sílu pro jakoukoli svalovou skupinu: