Jakie są najlepsze sposoby zwiększenia liczby plemników?

Jakie są najlepsze sposoby zwiększenia liczby plemników?

Uwzględniamy produkty, które naszym zdaniem są przydatne dla naszych czytelników. Jeśli kupujesz linki na tej stronie, możemy zdobyć małą prowizję. Oto nasz proces.

Liczba nasienia odnosi się do średniej liczby nasienia obecnej w jednej próbce nasienia. Lekarze płodności oceniają liczbę plemników podczas rutynowych analiz nasienia i uważają ją za ważny czynnik płodności.

W oparciu o najnowsze wytyczne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), eksperci uważają, że zdrowa liczba plemników wynosi 15 milionów na mililitr (ml) lub co najmniej 39 milionów na ejakulat.

Lekarze uważają, lek cardiominal że plemniki podlibia niż 15 milionów na ml za niskie i może to powodować problemy z płodnością.

Ogólnie rzecz biorąc , pracownicy służby zdrowia uważają, że czynniki wpływające na poziom testosteronu mają najważniejszy wpływ na liczbę i jakość nasienia.

Niektóre schorzenia – w tym odziedziczone zaburzenia genetyczne, infekcje i guzy – mogą również wpływać na liczbę plemników.

Jednak niektóre wybory stylu życia i naturalne środki mogą pomóc wesprzeć hormony, które kontrolują produkcję nasienia, co może pomóc w zdrowym rozwoju nasienia i poprawić liczbę plemników.

W tym artykule patrzymy na to, na Naturalne środki, zmiany dietetyczne i leki, które mogą poprawić SPE RM Count.

Naturalne środki zaradcze

Od kilkudziesięciu lat naukowcy wiedzą, że w większości narodów zachodnich spadają w większości narodów zachodnich.

Badanie z 2017 r., Średnia liczba plemników w Ameryce Północnej, Europie, Australii i Nowej Zelandii spadła o 59,3% w latach 1973–111. spadek. Trwają badania nad wiarygodnymi metodami odwracania niskiej liczby plemników.

praktycy starożytnej, ziołowej i tradycyjnej medycyny stosowali kilka niefarmakologicznych środków zaradczych w celu zwiększenia liczby plemników i poprawy zdrowia plemników przez tysiące lat. Co więcej, naukowcy zasugerowali, że większość z tych środków może w jakiś sposób wpłynąć na liczbę plemników.

Poniżej znajdują się naturalne sposoby zwiększenia liczby plemników.

1. Zdobądź wystarczającą ilość ćwiczeń i snu

Kilka badań sugeruje, że utrata masy ciała i ćwiczenia wśród osób z nadwagą lub otyłością mogą prowadzić do poprawy lub zwiększonej liczby plemników. Jednak nauka łącząca zdrowy wskaźnik masy ciała (BMI) ze zdrową liczbą plemników jest nadal słaba.

Jedno badanie z 2017 r. Zbadało korzyści z wykonania 16-tygodniowego programu ćwiczeń aerobowych wynoszących co najmniej trzy 50 minut sesje tygodniowo. Uczestnicy osiągnęli 50–65% szczytowego częstości akcji serca.

W badaniu regularne ćwiczenia zwiększają liczbę plemników i ruchliwość u 45 mężczyzn o otyłości i siedzącym stylu życia.

2. Odejdź palenie

Metaanaliza 2016, która dokonała przeglądu wyników ponad 20 badań z prawie 6000 uczestników, stwierdziło, że palenie konsekwentnie zmniejszało liczbę plemników.

Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy Wędzone umiarkowane lub ciężkie ilości tytoniu miały niższą jakość nasienia niż osoby, które mniej palili tytoń.

3. Unikaj nadmiernego spożywania alkoholu i narkotyków

Liczba kontrolowanych badań, które zbadano związek między zdrowiem nasienia a narkotykami, jest ograniczona. Wynika to z faktu, że testowanie nielegalnych substancji może prowadzić do problemów etycznych.

Jednak w jednym przeglądzie z 2018 r. Powiązał światowe stosowanie narkotyków, takich jak alkohol, marihuana i kokaina z obniżeniem produkcji plemników. Niektóre dowody są sprzeczne, więc konieczne są dalsze badania, aby potwierdzić ten link.

4. Unikaj niektórych leków na receptę

Niektóre leki na receptę mogą potencjalnie zmniejszyć zdrową produkcję nasienia. Jednak gdy mężczyzna przestanie przyjmować leki, ich liczba plemników powinna powrócić do normy lub wzrosnąć.

Leki, które mogą tymczasowo zmniejszyć produkcję i rozwój nasienia, obejmują:

 • Niektóre antybiotyki
 • Androgens
 • antyinframatorie
 • Antipsychotics
 • Opiates
 • Steroidy anaboliczne, które mogą mogą nadal wpływać na liczbę plemników do 1 roku po zatrzymaniu leku
 • Egzogenny lub uzupełniający testosteron
 • Metadon

Mężczyźni powinni szukać konsultacji z a Dostawca opieki zdrowotnej, jeśli uważają, że przyjmowane przez nich leki mogą zmniejszyć liczbę plemników lub wpływać na ich płodność.

5. Weź suplement kozieradki

kozieradki od dawna jest używane jako naturalne lekarstwo na złe zdrowie plemników, a zwolennicy sugerują, że może to pomóc poprawić liczbę plemników.

W rzeczywistości jeden badanie z 2017 r. stwierdził, że opatentowane złożone złożone furosap, które producenci opracowali z nasion kozieradki, znacznie poprawia ogólna jakość nasienia i liczba plemników.

Różne produkty kozieradek, w tym suplementy, są dostępne do zakupu online.

są dostępne H3> 6. Zdobądź wystarczającą witaminę D

Naukowcy nie są do końca pewni, ale poziomy witaminy D i wapnia wydają się wpływać na zdrowie plemników.

W przeglądzie literatury z 2019 r. Wynikający z 18 badań, jak stwierdzili naukowcy Istotny związek między poprawą płodności u mężczyzn a wyższym poziomem witaminy D we krwi.

Jednak autorzy badania zalecają ostrożność podczas interpretacji tych wyników i zalecają dalsze badania kliniczne w celu potwierdzenia ich ustaleń .

Badania pokazują, że niedobór wapnia może również mieć negatywny wpływ na liczbę plemników.

Suplementy witaminy D są dostępne do zakupu w sklepach ze zdrową żywnością i online.

7. Weź Ashwagandha

Ashwagandha lub Indian Iniseng, od dawna odgrywa rolę w tradycyjnych lekach jako lekarstwo na kilka form dysfunkcji seksualnej.

Badanie z 2013 roku wykazało, że 46 mężczyzn z niskim nasieniem Liczba, która codziennie przez 90 dni przyjmowała 675 miligramów Ashwagandha, odnotowano wzrost liczby plemników o 167%.

Ashwagandha jest dostępny do zakupu online lub w sklepach zdrowotnych.

8. Jedz więcej żywności bogatych w przeciwutleniacze

Przeciwutleniacze są cząsteczkami, które pomagają dezaktywować związki zwane wolnymi rodnikami, które uszkadzają komórki.

Kilka witamin i minerałów działa jako przeciwutleniacze, a niektóre badania połączyły spożywanie przeciwutoksydacji ze zwiększoną liczbą plemników.

Według przeglądu z 2019 r., przeciwutleniacze, które mogą przyczynić się do zdrowej liczby plemników, obejmują:

 • beta-cryptoksantyna
 • lutein
 • Witamina C

9. Zwiększenie zdrowego spożycia tłuszczu

tłuszcze wielonienasycone są kluczowe dla zdrowego rozwoju błony plemników. Takie tłuszcze obejmują omega-3 i omega-6.

Przegląd trzech badań z 2019 r. Wykazał, że mężczyźni z niepłodnością, które uzupełniały kwasy tłuszczowe omega-3, doświadczyli znacznej poprawy ruchliwości i stężenia nasienia, w porównaniu z mężczyznami, w porównaniu z mężczyznami, w porównaniu z mężczyznami, w porównaniu z mężczyznami który nie wziął suplementów Omega-3.

Suplementy Omega-3 są dostępne do zakupu online od różnych marek.

10. Zmniejsz niezdrowe spożycie tłuszczu

Badanie z 2014 r. Badanie 209 zdrowych hiszpańskich mężczyzn w wieku 18–23 lat. Naukowcy odkryli, że wraz ze wzrostem spożycia kwasów tłuszczowych trans, ich liczba plemników spadła proporcjonalnie.

11. Ogranicz narażenie na zanieczyszczenia środowiskowe i zawodowe

Wraz ze wzrostem zanieczyszczenia i zatorów, naukowcy często łączą czynniki środowiskowe, takie jak jakość powietrza i narażenie na toksyczne chemikalia z zmniejszonym zdrowiem i liczbą nasienia.

W szczególności,

Badanie z 2019 r. Powiązane życie na wysoce przemysłowych obszarach z dużym zanieczyszczeniem powietrza do niższej liczby plemników.

Unikanie toksyn środowiskowych tak często, jak to możliwe, przyczynia się również do lepszego ogólnego stanu zdrowia.

12. Ogranicz spożycie żywności bogatej w sojowy i estrogen

Niektóre pokarmy, zwłaszcza produkty sojowe, zawierają estrogen roślin. Może to zmniejszyć wiązanie testosteronu i produkcję plemników.

Badanie z 2019 r. Z 2019 r. Wśród 1319 mężczyzn w Chinach wykazało, że wyższe stężenie estrogenu roślinnego w nasieniu oznaczało niższą jakość nasienia.

Wiele w puszkach i plastiku w puszkach i plastikowym Produkty są również wysoko w syntetycznych formach estrogenu. Bisfenol A jest związkiem, który wiąże się z receptorami estrogenowymi w organizmie i może również wpływać na płodność męską po ekspozycji, zgodnie z przeglądem z 2019 r..

13. Zdobądź wystarczającą ilość folianu i cynku

ograniczone badania sugerują, że spożywanie folianu i cynku w połączeniu może poprawić ogólne zdrowie nasienia, w tym stężenie i liczba.

żywność w celu poprawy liczby plemników

W przeważającej części przyjmowanie suplementów jest bezpiecznym sposobem na spełnienie codziennego zapotrzebowania na większość witamin, minerałów i przeciwutleniaczy. Jednak ciało nie zawsze łatwo je wchłania.

Większość badań sugeruje, że spożywanie pokarmów, które zapewniają duże ilości określonych związków i chemikaliów, pozwala organizmowi korzystać z nich bardziej wydajne.

Najlepszym sposobem na naturalne zwiększenie liczby plemników może być zwiększenie spożycia żywności o wysokiej zawartości odżywczej spermy, takich jak witamina C, przeciwutleniacze i wielonienasycone tłuszcze.

Przegląd w 2016 r. Podkreśla kilka wzorców dietetycznych, które mogą prowadzić do niskiej liczby plemników. Obejmowały one:

 • Jedzenie wysokich ilości czerwonego i przetworzonego mięsa
 • Brak wystarczającej liczby wielonienasyconych kwasów tłuszczowych
 • Posiadanie wysokiego spożycia energii
 • Spożywanie niskiego poziomu przeciwutleniaczy
 • Spożywanie wysokiego poziomu tłuszczów nasyconych
 • Jedzenie ograniczonych ilości owoców i warzyw

Według A Przegląd 2012 r., Żadna konkretna żywność nie jest kluczem do zwiększenia liczby plemników poprzez dietę. Zamiast tego, biorąc pod uwagę dietę jako całość, jest najlepszym sposobem na poprawę płodności.

Przegląd podkreślił melon kantalupu jako szczególnie potężnego pokarmu w odniesieniu do poprawy liczby plemników.

Leczenie

Lekarz może przepisywać leki dla mężczyzn o bardzo niskiej liczbie plemników i tych, którzy mają dodatkowe czynniki zdrowotne lub rozważania.

Leki, które lekarze czasami przepisują, aby leczyć niską liczbę plemników, obejmują :

 • Serofen doustny, choć jest to bardziej powszechne w niepłodności żeńskiej
 • Gonal-f RFF Redi-Etting (follitropin alfa lub gonal-f)
 • Antybiotyki, jeśli występuje niska liczba plemników z powodu infekcji dróg moczowych lub rozrodczych
 • Ludzka gonadotrofina na kosmki (chorgon lub epensyl)
 • Letrozol lub anastrozol
 • egzogenny Androgens

Podsumowanie

Większość badań potwierdza zastosowanie zmian stylu życia, naturalnych środków zaradczych i dostosowań dietetycznych, aby pomóc mężczyznom w zarządzaniu i poprawie niskiej liczby plemników.

Takie życie Zmiany Tyle obejmują przyjmowanie regularnego schematu ćwiczeń i harmonogram snu, a także unikanie tytoniu, nadmiaru alkoholu i nielegalnych narkotyków. Może to również pomóc w uniknięciu konkretnych leków na receptę.

Przyjmowanie suplementów ziołowych, takich jak kozieradka i Ashwagandha, mogą również pomóc.

Zmiany w diecie, które promują wyższą liczbę plemników, obejmują zmniejszenie spożycia kwasów tłuszczowych trans i rosnące wielonienasycone spożycie kwasów tłuszczowych i witaminy.

 • Zdrowie mężczyzn
 • żywienia/dieta
 • Zdrowie seksualne/choroby przenoszone drogą płciową

Wiadomości medyczne mają ścisłe wytyczne dotyczące pozyskiwania i czerpią tylko z rówieśników Przegląd badań, akademickich instytucji badawczych oraz czasopism i stowarzyszeń medycznych. Unikamy używania trzeciorzędowych odniesień. W każdym artykule łączymy podstawowe źródła – w tym badania, odniesienia naukowe i statystyki – a także wymieniamy je w sekcji zasobów na dole naszych artykułów. Możesz dowiedzieć się więcej o tym, jak upewniamy się, że nasza treść jest dokładna i aktualna, czytając nasze Polityka redakcyjna.

 • Jensen, M. B., i in. (2016). Niedobór witaminy D i niski wapń wapnia są powiązane z jakością nasienia i poziomem sterydów płciowych u niepłodnych mężczyzn.

Contents