Co vědět o odstranění bradavic pro lepicí pásku

Co vědět o odstranění bradavic pro lepicí pásku

pomocí lepicí pásky k odstranění bradavičky je domácí lék, o kterém někteří lidé věří, že mohou pracovat. Studie však přinesly smíšené výsledky na jeho účinnost a u některých lidí mohou způsobit podráždění kůže. proti. Proto může trvat nějakou dobu, než se bradavice vyřeší samy o sobě rhino gold gel negativní názory. Odstranění bradavic

může lidem pomoci rychle se zbavit bradavic, ale tato metoda vyžaduje časté a opakované aplikace lepicí pásky, což může Je těžké držet krok.

Z tohoto důvodu by někteří lidé mohli upřednostňovat jiné domácí léky nebo možnosti lékařského ošetření.

V tomto článku vysvětlujeme, jak provádět odstranění bradavic pro lepicí pásku. Diskutujeme také o jiných způsobech, jak odstranit bradavice. Jedna teorie je, že páska připravuje kožní buňky kyslíku. „Udušením“ bradavičky, lepicí páska je pravděpodobnější, že kožní buňky zemřou. Objemný a znatelný.

Nicméně chybí nedávný výzkum používání lepicí pásky jako léčby bradavice a dřívější studie přinesly smíšené výsledky.

Jedna studie z roku 2002 zjistila, že to zjistila Metoda lepicí pásky byla významně účinnější než kryoterapie, která zahrnuje použití kapalného dusíku k zmrazení bradavice. Studie zahrnovala 51 účastníků ve věku 3–22 let. Bradavice se zcela vyřešily u 85% účastníků skupiny lepicí pásky a u 60% těch ve skupině kryoterapie. Prodyšná tkanina zvaná moleskin nezměnila jeho účinnost. 80 dospělých účastníků nosilo buď moleskin podložku s lepicí páskou zakrývající podložku, nebo jen moleskin podložku.

Po 2 měsících se bradavice vyřešily u 21% účastníků, kteří použili lepicí pásku a ve 22% Z těch, kteří použili pouze PAD. Zkoumali předchozí studie, které zkoumaly odstraňování lepicí pásky, aplikaci kyseliny salicylové a ošetření kryoterapií. -3 měsíce. Bez řádné a pokračující aplikace je nepravděpodobné, že by terapie fungovala.

  • Vyřízněte malý kus lepicí pásky, který je dostatečně velký, aby zakryl bradavice a zůstal na postižené oblasti.
  • Vyčistěte oblast bradavice a nechte ji důkladně zaschnout. Naneste lepicí pásku na bradavice. Někteří lidé si mohou nejprve přát aplikovat 17% roztok kyseliny salicylové, aby se zvýšila šance, že se bradavička uvolní. Roztok kyseliny salicylové je k dispozici pro nákup ve většině lékáren. Umyjte bradavičku a jemně použijte emery desku, pemzy nebo kus brusného papíru k odstranění mrtvých kožních buněk. Bradavice po dobu dalšího týdne.

Aby metoda lepicí pásky fungovala, bude člověk obvykle muset nosit lepicí pásku celkem 8 týdnů. Páska musí být okluzivní, což znamená, že neumožňuje úniku vzduchu. Lepidla, jako jsou obvazy látek, nebudou mít stejný účinek.

  • Redness
  • Itching
  • Bleeding
  • Další reakce na kůži

Každý, kdo si tyto strany všimne Účinky by měly okamžitě přestat používat metodu lepicí pásky. Jakmile se oblast uzdraví, mohou místo toho zkusit použít jiné domácí prostředky nebo lékařské ošetření. Lékařské ošetření pro bradavice

kožní bradavice nejsou lékařsky škodlivé, ale někteří lidé je mohou považovat za nevzhledné. Mohou také způsobit výběr kůže, zejména u dětí, což může mít za následek infekce kůže. Z těchto důvodů mohou lékaři někdy doporučit ošetření obtěžujících bradavic. nebo jej naneste pomocí aplikátoru s bavlněným hrotem. Kapalný dusík zamrzne kožních buňkami bradavice a postupem času klesá. Další informace o mrazicích bradavicích najdete zde. Osoba však musí kyselinu používat důsledně, aby viděla výsledky. Kyselina salicylová je obvykle léčbou první linie pro bradavice, podle článku v časopise Paediatrics & Zdraví dítěte. Naučte se, jak tato technika funguje zde. Někteří lidé však mohou zažít zjizvení kůže v důsledku podstupující laserové terapie. Například mohou injekci bleomycinu, aby zastavili dělící buňky, nebo mohou použít interferon ke stimulaci těla k namontování imunitní odpovědi na virus způsobující bradavice.

Místo a velikost velikosti Bradavice často určuje nejlepší možnost léčby. Člověk si je může koupit ve většině lékáren a namalovat je, podobně jako lak na nehty. K dispozici jsou také skvrny kyseliny salicylové.

Aby se zvýšila účinnost tohoto ošetření Použití kyseliny salicylové. Nejedná se o kapalný dusík, ale pracují podobně. To nebude účinné a je pravděpodobné, že poškodí okolní pokožku. Bez léčby bradavice obvykle zmizí během 2–3 let, ale často dříve. Odstranění bradavic

může pomoci zrychlit proces, ale člověk musí provádět pilné aplikace během několika měsíců, aby tato metoda fungovala.

Pokud odstranění lepicí pásky nefunguje, je k dispozici mnoho dalších domácích léků a lékařských ošetření. Doktorovi o radu.

  • Infekční onemocnění/bakterie/viry
  • Doplňkové medicíny/Alternativní medicína

Lékařské zprávy dnes mají přísné pokyny pro získávání zdrojů a čerpá pouze z recenzovaných studií, akademických výzkumných institucí a lékařských časopisů a asociací. Vyhýbáme se používání terciárních odkazů. V každém článku propojujeme primární zdroje – včetně studií, vědeckých odkazů a statistik – a také je uveďte v sekci zdrojů v dolní části našich článků. Další informace o tom, jak zajistíme, že náš obsah je přesný a aktuální, se můžete dozvědět čtením naší redakční zásady .